Бригади ЗСУ, підрозділам яких, ми допомагаємо

Illustration

95-та окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ

Військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Базується у м. Житомир. Бригада була створена як 95-й навчальний центр, а згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.
Навесні 2014 року у числі перших була піднята для відбиття російської агресії. Підрозділи бригади брали участь у боях за Слов'янськ, а згодом — на різноманітних ділянках фронту на сході України. У липні—серпні 2014 року підрозділ бригади здійснив багатокілометровий рейд тилами супротивника. З 2016 року бригада була переформована на десантно-штурмову і отримала танковий підрозділ.

Illustration

105-та окрема бригада територіальної оборон ЗСУ

105-ту окрему бригаду територіальної оборони було створено 27 червня 2018 року в Тернопільській області. У серпні 2018 року понад 200 осіб підрозділу розпочали практичні тренування у райцентрі Борщів. Ця бригада була створена з метою підвищення обороноздатності регіону і країни в цілому та підготовки місцевих оборонців.

Illustration

40-ва окрема артилерійська бригада ЗСУ імені Великого князя Вітовта

Бригада створена наказом Міністерства оборони України 6 лютого 2015 року, офіційний день народження 25 травня 2015 року, місцем її дислокації обрано 22-ге військове містечко у Первомайськ Миколаївської області, на місці колишньої 46-ї дивізії РВСП.
Військове злагодження бригади відбувалося на полігоні Широкий Лан.
23 серпня 2020 року «…зважаючи на зразкове виконання покладених завдань, високі показники у бойовій підготовці та з нагоди 29-ї річниці незалежності України» 40-й окремій артилерійській бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України присвоєне почесне найменування «імені Великого князя Вітовта».
24 вересня 2022 року 40 окрема артилерійська бригада імені Великого князя Вітовта указом Президента України Володимира Зеленського відзначена почесною відзнакою «За мужність та відвагу».

Illustration

118-та окрема механізована бригада ЗСУ

Механізоване з'єднання Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Влітку 2023 року бригада вела бої на Запорізькому напрямку, в районі Роботине.

Illustration

81-ша окрема аеромобільна бригада ЗСУ

Військове з'єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Базується у містах Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ та Полтава — переважна більшість в районі, безпосередньо прилеглому до зони бойових дій у Донецькій області.

Бригада була сформована після початку російської агресії, восени 2014 року. Бойове хрещення особовий склад бригади отримав наприкінці 2014 — на початку 2015 року, під час оборони Донецького аеропорту і прилеглих до нього районів.

Illustration

142-га окрема піхотна бригада ЗСУ

Піхотне з'єднання Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю у бригаду.Бригада сформована на початку 2023 року.

Illustration

37-ма окрема бригада морської піхоти ЗСУ

З'єднання морської піхоти України чисельністю в бригаду. Підпорядковане Командуванню Морської піхоти ВМС України.